Borussii Dortmund nie udało się przerwać fatalnej passy w piłkarskiej Bundeslidze. Drużyna Łukasza Piszczka tym razem przegrała z Bayernem Monachium. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski. W tym sezonie Borussia fatalnie spisuje się w Bundeslidze. Drużyna z Dortmundu okupuje doły tabeli. Dlatego przed meczem z Bayernem Monachium, Borussia skazywana była na porażkę. Po 31 minutach meczu zanosiło się jednak na sensację. Borussia wyszła na prowadzenia po bramce Marco Reussa.

Ale nadzieję na pierwsze od tygodni ligowe zwycięstwo pogrzebał nie kto inny jak Robert Lewandowski, czyli do niedawna największa gwiazda Borussii. Polak w 72. minucie zdobył dla Bayernu bramkę na 1:1. Wynik meczu na 2:1 ustalił Arjen Robben, który w 85. minucie wykorzystał rzut karny. Był to pierwszy ligowy mecz Roberta Lewandowskiego przeciwko swojej byłej drużynie. Całe spotkanie w barwach Borussii rozegrał Łukasz Piszczek.