Lewandowski trafił w 40. minucie, na 2:0; pozostałe bramki strzelili: Mario Götze (23’), Arjen Robben (82’) i Sebastian Rode (86’).

Borussia Dortmund prowadziła do przerwy w Paderbornie 2:0, by zremisować 2:2. Cały mecz w barwach gości rozegrał Łukasz Piszczek.

Wicelider Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Schalke 2:3 (1:3); dwa gole dla gospodarzy strzelił Kameruńczyk Eric Choupo-Moting.

Trzecia w tabeli Borussia Mönchengladbach niespodziewanie przegrała u siebie z Eintrachtem Frankfurt 1:3 (1:0), a czwarty Hanower (ostatni kwadrans grał Artur Sobiech) przegrał u siebie z Bayerem Leverkusen też 1:3 (0:0); cały mecz w barwach gości Sebastiana Boenischa.

FC Köln przegrało u siebie z Herthą Berlin 1:2 (0:1); Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko cały mecz spędzili na ławce rezerwowych.

>>>Bayern - Hoffenheim 4:0. Zobacz gole

Bayern ma 30 punktów i do 7 powiększył przewagę nad Wolfsburgiem; o kolejne 3 punkty gorsze są Mönchengladbach i Leverkusen.

>>>Paderborn - Borussia 2:2. Zobacz gole