Prowadzenie gościom dał w 25. minucie Nacho Monreal, jednak 4 minuty później wyrównał Wayne Rooney. Wynik ustalił w 61. minucie Danny Welbeck - były zawodnik Manchesteru United wykorzystał błąd Antonio Valencii, który zbyt lekko podał do bramkarza gospodarzy. Jest to pierwsze zwycięstwo "Kanonierów" na stadionie Old Trafford od września 2006 roku.

>>>Man Utd - Arsenal 1:2. Zobacz gole

Londyńczycy są drugimi półfinalistami rozgrywek o Puchar Anglii - w sobotę Aston Villa wygrała z West Bromwich Albion 2:0. W pozostałych meczach będą potrzebne dodatkowe spotkania, ponieważ w spotkaniach Liverpoolu z Blackburn Rovers i Bradford City z Reading padły bezbramkowe remisy.

Tuż po zakończeniu poniedziałkowego meczu rozlosowano pary półfinałowe Pucharu Anglii. W 1/2 finału Arsenal zmierzy się z lepszym z pary Reading - Bradford, zaś Aston Villa zagra z triumfatorem spotkania Blackburn - Liverpool. Pojedynki półfinałowe zostaną rozegrane 18 i 19 kwietnia na stadionie Wembley.

Pary półfinałowe Puchar Anglii:
Bradford City bądź Reading FC - Arsenal Londyn (18 kwietnia)
Aston Villa - Liverpool FC bądź Blackburn Rovers (19 kwietnia)

Mecz finałowy zaplanowano na 30 maja. Ubiegłorocznymi triumfatorami byli zawodnicy Arsenalu.