Brazylijski napastnik choruje na świnkę i prawdopodobnie zastąpi go Pedro Rodríguez. To właśnie ze względu na fakt, że gracz reprezentacji Hiszpanii będzie musiał zastąpić wychowanka Santosu wstrzymywany jest jego transfer do Manchesteru United. Transakcja ma dojść do skutku zaraz po wtorkowym spotkaniu. W 2009 roku Pedro był bohaterem meczu o Superpuchar, Barcelona wygrała wtedy w Monaco z Szachtarem Donieck 1:0 po trafieniu hiszpańskiego skrzydłowego w 115. minucie dogrywki.

Tegoroczny mecz pomiędzy zwycięzcą Ligi Mistrzów a triumfatorem Ligi Europy po raz pierwszy raz w historii odbędzie się w stolicy Gruzji - Tbilisi.

Zespół Sevilli dotknęła prawdziwa plaga kontuzji w obronie na urazy i różnego rodzaju dolegliwości narzekają Daniel Carrico, Nicolas Pareja, Adil Rami i Timothee Kolodziejczak. W takiej sytuacji do defensywy może zostać przesunięty pomocnik reprezentacji Polski - Grzegorz Krychowiak, który był sprawdzany na tej pozycji w towarzyskim meczu przeciwko AEK Ateny.

Początek meczu o Superpuchar Europy we wtorek o godz. 20:45.