Polski napastnik trafił do bramki rywali w 90. minucie meczu, który zaczął na ławce rezerwowych. Na boisko wszedł w 67. minucie gry, przy stanie 1:1.

Bayern zaczął spotkanie źle, tracąc gola już w 9. sekundzie. Tym samym Kevin Volland wyrównał rekord Bundesligi z poprzedniego sezonu, gdy Karim Bellarabi z Bayeru Leverkusen strzelił bramkę Borussii Dortmund. Monachijczycy wyrównali tuż przed przerwą, bramkarza gospodarzy pokonał Thomas Mueller. Po czerwonej kartce dla Jerome'a Boatenga (73. min.) goście grali w osłabieniu, rzutu karnego dla Hoffenheim nie wykorzystał były reprezentant Polski Eugen Polanski.

Lewandowski w nowym sezonie ligowym strzelił już dwa gole. Przed tygodniem, w inauguracyjnej kolejce pokonał bramkarza Hamburgera SV, z którym Bayern wygrał 5 do 0.