W hitowym pojedynku 6. kolejki Bundesligi zmierzyły się ze sobą ekipy mistrza i wicemistrza Niemiec. Faworytem byli gospodarze, ale to goście w pierwszej połowie strzelili gola. Do przerwy piłkarze VfL Wolfsburg prowadzili 1:0.

>>>Zobacz pięć goli Roberta Lewandowskiego w meczu z VfL Wolfsburg

Od początku drugiej części gry Pep Guardiola posłał na boisko Roberta Lewandowskiego. Polak mecz rozpoczął na ławce rezerwowych, bo ostatnio był kontuzjowany. Hiszpański szkoleniowiec miał nosa. Napastnik Bayernu zaliczył istne wejście smoka. Najlepszy polski piłkarz w ciągu 9. minut aż pięć razy pokonał bramkarza rywali. Pierwszego gola "Lewy" strzelił w 51. minucie gry. Potem jeszcze trafiał kolejno w 52., 55., 57. i 60 minucie gry.

Pierwsze trzy gole to najszybszy hat-trick w historii niemieckiej ekstraklasy. Również nikt dotąd nie strzelił pięciu bramek w tak krótkim czasie.

Bayern ma komplet 18 punktów i jest liderem Bundesligi. Trzy punkty za monachijczykami jest Borussia Dortmund (jeden mecz mniej), a siedem zajmujący trzecie miejsce Wolfsburg.

Lewandowski prowadzi w klasyfikacji strzelców z ośmioma golami. W niemieckiej ekstraklasie zdobył ich już 99.