Już w 11. minucie prowadzenie gościom dał Luis Suarez, który strzałem z ok. 20 metrów nie dał szans bramkarzowi Realu, Keylorowi Navasowi. Przed przerwą podwyższył Neymar, który w 39. minucie wykorzystał znakomite podanie Andresa Iniesty.

W 53. minucie gola na 3:0 zdobył Iniesta, który wykończył piękną akcję z Suarezem, a wynik meczu w 76. minucie ustalił Suarez.

Lionel Messi wszedł na boisko w 57. minucie i miał walny udział w akcji, zakończonej zdobyciem czwartego gola. Real kończył mecz w dziesiątkę; w 84. minucie czerwoną kartkę dostał Isco za brutalny faul na Neymarze.

>>>Real Madryt - Barcelona 0:4. Zobacz gole

W innym sobotnim meczu hiszpańskiej ekstraklasy klub Grzegorza Krychowiaka, FC Sevilla przegrał na wyjeździe z Realem Sociedad 0:2 (0:0); Polak grał 90 minut.

Barcelona umocniła się na prowadzeniu w tabeli Primera Division; ma 30 punktów i o 6 wyprzedza Real Madryt. Siedem punktów traci Atletico Madryt.

FC Sevilla ma 15 punktów i zajmuje 11. miejsce; tabelę zamykają Levante i Grenada, które zgromadziły po 7 punktów.