Gole strzelili Cuco Martina (19. minuta), Shane Long (55. i 90. minuta) oraz Jose Miguel Fonte (69. minuta).

Prowadzący w tabeli zespół Leicester City przegrał na wyjeździe z Liverpoolem 0:1. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych "Lisów". Po tym spotkaniu Leicester wciąż ma 38 punktów i o dwa wyprzedza Arsenal Londyn. Kolejnej porażki doznali piłkarze Manchester United. "Czerwone Diabły" przegrały na wyjeździe ze Stoke City 0:2. Była to piąta ligowa porażka Manchesteru United w sezonie, który traci do lidera dziewięć punktów.

Czyste konto w sobotnich meczach zachowali polscy bramkarze. AFC Bournemouth w którego barwach wystąpił Artur Boruc zremisowało z Crystal Palace 0:0, a zespół Swansea City z Łukaszem Fabiańskim wygrał z West Bromwich Albion 1:0.