Argentyńczyk trafił do siatki w 33. minucie. Dwa gole strzelił Luis Suarez, jeden samobójczy zaliczono Heiko Westermannowi.

>>>Barcelona - Betis 4:0. Zobacz gole

Zwycięstwa odniosły też inne zespoły z czołówki. Atletico Madryt pokonało na wyjeździe Rayo Vallecano 2:0 (0:0), a Real Madryt wygrał z Realem Sociedad 3:1 (1:0). Dwa gole dla „Królewskich” zdobył Cristiano Ronaldo (42 - karny, 67). Portugalczyk mógł mieć hat-tricka, ale nie wykorzystał pierwszej „jedenastki”, w 24. minucie.

Zespół Grzegorza Krychowiaka, Sevilla FC, wygrał z Espanyolem Barcelona 2:0 (2:0). Polaka nie było w składzie ze względu na kartki.

Prowadzi Barcelona przed Atletico - oba zespoły po 38 punktów. Trzeci jest Real Madryt, który ma dwa punkty mniej. Sevilla zajmuje ósme miejsce z 26 punktami.