Jedyna bramka w niedzielnym meczu padła w 48. minucie po strzale Luki Rigoniego. Polscy piłkarze grali po 90 minut. Empoli na zwycięstwo czeka od 10 stycznia - wówczas zespół Skorupskiego i Zielińskiego pokonał 1:0 Torino Kamila Glika. W tabeli zajmuje 11. miejsce (34 pkt), tracąc do lidera Juventusu Turyn 30 punktów i mając osiem "oczek" przewagi nad strefą spadkową.

Broniąca tytułu "Stara Dama" pokonała na wyjeździe Atalantę Bergamo 2:0 po bramkach Andrei Barzagliego i Mario Leminy. Piłkarze z Turynu wyprzedzają o trzy punkty Napoli (61 pkt), które dzień wcześniej pokonało u siebie Chievo Werona 3:1. Jedną z bramek zdobył lider klasyfikacji strzelców Serie A Gonzalo Higuain, dla którego to już 26. trafienie w sezonie.

Wciąż pochwały zbiera dobrze spisujący się w tym sezonie zespół Sassuolo. Tym razem podopieczni Eusebio Di Francesco, zajmujący siódme miejsce w tabeli, pokonali u siebie szósty AC Milan 2:0, choć od 77. minuty grali w dziesiątkę.

Dwunaste Torino zremisowało u siebie z Lazio Rzym 1:1, a tradycyjnie całe spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał Kamil Glik.

Do najciekawiej zapowiadającego się meczu 28. kolejki doszło już w piątek. Roma, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonała u siebie Fiorentinę 4:1. Na ławce rezerwowych drużyny gości siedział Jakub Błaszczykowski. W tabeli rzymianie zajmują trzecie miejsce (56 pkt), a piłkarze z Florencji czwarte (53).