Boruc skapitulował już w 44. sekundzie, kiedy Harry Kane wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska Kyle'a Walkera i trącił piłkę zmieniając tor jej lotu. Po raz drugi Kane pokonał bramkarza reprezentacji Polski kwadrans później wykorzystując podanie z głębi pola Dele'a Alliego.

>>>Tottenham - Bournemouth 3:0. Zobacz gole

W 52. minucie wynik ustalił Christian Eriksen. Udział przy tym trafieniu miał Kane, bo Boruc po jego strzale z dystansu odbił piłkę przed siebie, a Duńczyk z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.

"Koguty" nadal tracą pięć punktów do prowadzącego w tabeli Leicester City, które dzień wcześniej pokonało Crystal Palace 1:0.

Z kolei Manchester United wygrał na wyjeździe z Manchesterem City 0:1 po bramce Marcusa Rashforda w 16. minucie. "Czerwone Diabły" awansowały na szóste miejsce i do lokalnego rywala tracą tylko punkt. Kontuzji w tym spotkaniu doznał bramkarz "The Citizens" Joe Hart, który w 50. minucie opuścił boisko na noszach.

>>>Manchester City - Manchester United 0:1. Zobacz gole

Wyjazdowej porażki z Southampton doznał Liverpool 2:3. "The Reds" z dorobkiem 44 punktów zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

>>>Southampton - Liverpool 3:2. Zobacz gole