Skrzydłowy reprezentacji grał od początku, a na listę strzelców wpisał się w 12. minucie. Trzy minuty później Polak asystował przy trafieniu klubowego kolegi Ousmane Dembele. Niespełna 19-letni Francuz pokonał bramkarza rywali także w 67. minucie. Jedynego gola dla Stade de Reims zdobył w 59. minucie Aissa Mandi.

Grosicki został zmieniony w 73. minucie, gdy zmienił go Jeremie Boga. Niespełna 28-letni zawodnik w tym sezonie błyszczy formą - zdobył już dziewięć bramek.

Zespół Stade Rennes odniósł 13. zwycięstwo w rozgrywkach. Po 32 kolejkach zajmuje trzecie miejsce w tabeli, tracąc do lidera - Paris St Germain - 29 punktów. Stade de Reims - z 33 pkt na koncie - plasuje się na 17. pozycji.

Paryżanie już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo. W sobotę wyłoniony został pierwszy spadkowicz. ES Troyes AC, które zamyka tabelę, przegrało tego dnia u siebie z Angers SCO 0:1.