Przed niedzielnymi meczami liderem był Ajax przed broniącym tytułu PSV (po 81 punktów). Wydawało się, że w ostatniej kolejce obie drużyny powinny sięgnąć po trzy punkty.

Jak się okazało, swój plan wykonali tylko piłkarze PSV, który pokonali na wyjeździe zespół środka tabeli - PEC Zwolle 3:1. Dwie bramki dla gości zdobył Luuk de Jong (łącznie 26 w sezonie).

Teoretycznie łatwiejsze zadanie miał Ajax, grający z przedostatnim Graafschap. Do przerwy prowadził 1:0 po golu Niemca marokańskiego pochodzenia Amina Younesa, ale w 55. minucie wyrównał mocnym strzałem z ok. 16 metrów Bryan Smeets.

Do końca wynik nie uległ zmianie, po ostatnim gwizdku sędziego załamani piłkarze gości zakrywali twarze dłońmi... Ten wynik oznacza, że Ajax ustąpił ostatecznie PSV o dwa punkty. Graafschap pozostał na przedostatnim, 17. miejscu.

Arkadiusz Milik został zmieniony w 66. minucie. Wcześniej reprezentant Polski miał okazje, ale nie zdołał powiększyć swojego dorobku strzeleckiego.

W zakończonym sezonie 22-letni napastnik zdobył 21 goli, co dało mu trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców. Najlepszy okazał się Vincent Janssen z AZ Alkmaar. Uzyskał łącznie 27 trafień, o jedno więcej od wspomnianego Luuka de Jonga z PSV.