Poprzedni rekord od 66 lat należał do Szweda Gunnara Nordahla, który dla AC Milan zdobył 35 goli.

Higuain w drugiej połowie, w odstępie 19 minut popisał się klasycznym hat-trickiem. Wcześniej bramkę strzelił Słowak Marek Hamsik.

Dzięki wicemistrzostwu Napoli w kolejnej edycji Ligi Mistrzów wystąpi bez kwalifikacji.

Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła AS Roma, mająca w składzie Wojciecha Szczęsnego. Stołeczna drużyna pokonała na wyjeździe AC Milan 3:1. Polskiego bramkarza w końcówce pokonał Kolumbijczyk Carlos Bacca. Wcześniej dla Romy trafiali: Mohamed Salah, Stephan El Shaarawy i Emerson Palmieri.

Rzymianie mieli rewelacyjną drugą część sezonu. To było ich 17. z rzędu spotkanie bez porażki. Są niepokonani, od kiedy ich trenerem został Luciano Spalletti. 14-krotnie w tym czasie zwyciężyli.

Już wcześniej mistrzostwo kraju zapewnił sobie Juventus Turyn. "Stara Dama" w sobotę pokonała u siebie Sampdorię 5:0. Bramki zdobyli: Patrice Evra, dwie Paulo Dybala, Giorgio Chiellini i Leonardo Bonucci.

>>>Juventus - Sampdoria 5:0. Zobacz gole