Gospodarze całą drugą połowę grali w przewadze jednego zawodnika, po tym jak w 45. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Faycal Fajr. Decydującą o zwycięstwie bramkę król strzelców Euro 2016 zdobył w 70. minucie. To jego piąte ligowe trafienie w tym sezonie i wraz z Urugwajczykiem Luisem Suarezem z Barcelony prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Trener Atletico Diego Simeone ma jednak powody do zmartwienia przed środowym spotkaniem z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Z urazem kolana boisko na noszach opuścił pomocnik Augusto Fernandez. Z kolei obrońca Jose Gimenez zszedł z murawy z bólem w pachwinie.

W tabeli hiszpańskiej ekstraklasy z dorobkiem 14 punktów prowadzi Real Madryt (rywal Legii Warszawa w Lidze Mistrzów), który w sobotę niespodziewanie zremisował na wyjeździe z Las Palmas 2:2. Punkt do "Królewskich" traci Barcelona, która nie dała szans na wyjeździe Sportingowi Gijon i wygrała 5:0 bez kontuzjowanego Argentyńczyka Lionela Messiego.

Atletico z dorobkiem 12 punktów jest trzecie.