Drużyna z Neapolu szybko przekonała się jak dotkliwy może być dla niej brak Arkadiusza Milika. 22-letni napastnik doznał poważnego urazu w spotkaniu Polski z Danią (3:2) i przez długi czas nie wspomoże zespołu. W czwartek wrócił do ośrodka w Castel Volturno, gdzie rozpoczął planowanie rehabilitacji z klubowym lekarzem i fizjoterapeutami.

Bohaterem gości był Edin Dżeko. Bośniak dał prowadzenie Romie tuż przed przerwą, a w 53. minucie podwyższył na 2:0. W 58. kontaktową bramkę zdobył Kalidou Koulibaly, ale na więcej Napoli nie było stać. W końcówce wynik ustalił Mohamed Salah.

W tabeli Roma ma dwa punkty straty do prowadzącego Juventusu Turyn. "Stara Dama" swój mecz ósmej kolejki rozegra jednak dopiero wieczorem, u siebie zmierzy się z Udinese.