Jedyna bramka w hicie tej kolejki padła w 65. minucie, a jej zdobywcą był 18-letni Manuel Locatelli. Juventus pozostał liderem (21 pkt), jednak ma już tylko dwa punkty przewagi nad swoim sobotnim rywalem.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w pierwszej części meczu na San Siro. Piłkarze Juventusu zdobyli gola, pobiegli już nawet w kierunku środkowej linii, ale ostatecznie sędzia... nie uznał ich trafienia, dopatrując się spalonego.

W sobotę odbyło się także derbowe spotkanie w Genui, gdzie Sampdoria wygrała z Genoą 2:1. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Karol Linetty - na początku drugiej połowy został ukarany żółtą kartką.

Na niedzielę zaplanowano m.in. mecz dotychczasowego wicelidera - AS Roma Wojciecha Szczęsnego podejmie Palermo. Napoli, z Piotrem Zielińskim i bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika, zagra na wyjeździe z Crotone.