Gospodarze praktycznie od początku meczu musieli sobie radzić w osłabieniu. Już po niespełna 25 sekundach czerwoną kartkę - za faul na Teodorczyku - zobaczył Senegalczyk Ibrahima Seck.

Mimo tego w dziewiątej minucie Waasland-Beveren objął prowadzenie za sprawą Zinho Gano. Chwilę później wyrównał Teodorczyk, zdobywając swoją dziewiątą ligową bramkę w sezonie.

Osłabieni gospodarze - zajmujący przed tą kolejką przedostatnie miejsce - nie zamierzali się jednak bronić i w 32. minucie znów objęli prowadzenie (Jens Cools). Wynik 2:1 utrzymał się do końca spotkania. Anderlecht od 77. minuty też grał w dziesiątką, z boiska został usunięty wówczas Senegalczyk Stephane Badji.

W końcówce spotkania żółtą kartką został upomniany Teodorczyk.

Latem reprezentant Polski (zabrakło go na Euro 2016) przeniósł się do Anderlechtu na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów. 25-letni Teodorczyk występował na Ukrainie od 2014 roku. Wcześniej grał m.in. w Polonii Warszawa i Lechu Poznań.

Po trzynastu kolejkach Anderlecht zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 24 punktów.