W poprzedniej kolejce Barcelona zremisowała u siebie z Malagą 0:0. Gospodarze wystąpili wówczas bez Argentyńczyka Lionela Messiego oraz Urugwajczyka Luisa Suareza. Obaj zagrali w San Sebastian cały mecz. Messi trafił do bramki rywali w 59. minucie. Wyrównał stan meczu, bo sześć minut wcześniej bramkę dla gospodarzy strzelił Willian.

Barcelona nie wygrała na wyjeździe z Realem Sociedad od 2007 roku. W niedzielę była bliska porażki, bo w końcówce spotkania gospodarze mieli kilka okazji do zdobycia zwycięskiej bramki. M.in. Carlos Vela trafił w słupek.

Broniąca tytułu Barcelona ma 27 punktów i ustępuje o sześć prowadzącemu w tabeli Realowi Madryt, który dzień wcześniej pokonał Sporting Gijon 2:1. W sobotę oba zespoły zmierzą się ze sobą w El Clasico.

We wcześniejszym niedzielnym meczu Atletico Madryt pokonało w Pampelunie Osasunę 3:0 i z dorobkiem 24 punktów zajmuje czwarte miejsce.