Rewanż praktycznie był formalnością, bo ponad miesiąc temu Real Madryt wygrał na wyjeździe 7:1. W środowy wieczór gospodarze szybko wyszli na prowadzenie, bo już w pierwszej minucie do bramki gości trafił Mariano Meija. 23-letni napastnik z Dominikany pokonał bramkarza gości również w 42. i 87. minucie. W międzyczasie bramki dla "Królewskich" strzelili James Rodriguez i Enzo Zidane. Ten drugi na co dzień gra w drugiej drużynie Realu.

Honorową bramkę dla gości strzelił w 45. minucie Yeray Gonzalez. W 90. minucie wynik spotkania na 6:1 ustalił Cesar Morgado, który zdobył bramkę samobójczą.

Na środę, kiedy "Królewscy" grali rewanż, zaplanowane zostały pierwsze mecze pozostałych 15 par. Real rozegrał swoje spotkania z wyprzedzeniem, ponieważ w grudniu uczestniczyć będzie w klubowych mistrzostwach świata jako triumfator europejskiej Ligi Mistrzów.

W równocześnie trwającym meczu Sevilla pokonała na wyjeździe trzecioligowe SD Formentera 5:1. Inny trzecioligowiec CD Toledo przegrał u siebie z Villarreal 0:3.