Piszczek, który uzyskał trzecie trafienie w sezonie, pokonał golkipera gości w 15. minucie (na 2:1). Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę rywali strzelał Hiszpan Marc Bartra, ale źle kopnął piłkę. Skorzystał z tego polski obrońca, który z bliska trafił głową do bramki. 31-letni piłkarz został ukarany w pierwszej połowie żółtą kartką.

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Aubameyang. Gabończyk z 15 trafieniami umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Oprócz niego i Piszczka gola dla BVB uzyskał Francuz Ousmane Dembele, a dla ekipy z Moenchengladbach już w szóstej minucie Brazylijczyk Raffael.

W tabeli zespół Thomasa Tuchela, który rywalizował w tym sezonie z Legią Warszawa w Lidze Mistrzów, awansował na piąte miejsce. Ma 24 punkty i traci jeden do czwartego Hoffenheim. Podopieczni zaledwie 29-letniego Juliana Nagelsmanna pozostają niepokonani w obecnym sezonie. W sobotę wygrali u siebie z FC Koeln aż 4:0, a bohaterem spotkania był strzelec dwóch goli Sandro Wagner (łącznie siedem w sezonie).

Trzecie miejsce zajmuje Hertha Berlin (27), która dzięki bramce w doliczonym czasie z rzutu karnego Iworyjczyka Salomona Kalou pokonała na wyjeździe VfL Wolfsburg 3:2. Jakub Błaszczykowski, który kilka dni wcześniej wznowił treningi, był rezerwowym w ekipie "Wilków".

W piątek Robert Lewandowski zdobył swoją ósmą i dziewiątą bramkę w sezonie, a jego Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z FSV Mainz 3:1. Kapitan reprezentacji Polski ustalił wynik w doliczonym czasie gry strzałem z rzutu wolnego.

Broniący tytułu Bawarczycy zrównali się liczbą punktów z dotychczasowym sensacyjnym liderem RB Lipsk (po 30), który w sobotę wieczorem podejmie Schalke 04 Gelsenkirchen, i przynajmniej tymczasowo wrócili na pierwsze miejsce.

Spotkanie w Lipsku zapowiada się bardzo ciekawie. Gospodarze od początku sezonu spisują się znakomicie (pozostają bez porażki, ostatnio siedem kolejnych zwycięstw), natomiast drużyna z Gelsenkirchen - po nieudanym początku - nabrała wiatru w żagle. W listopadzie wygrała pięć kolejnych meczów, licząc wszystkie rozgrywki. Ostatnią porażkę piłkarze Schalke 04 ponieśli 25 września.