Wcześniej bramkę dla gospodarzy zdobył Paul-Georges Ntep (54).

Rennes po 16 kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Do lidera, którym zostało w sobotę AS Monaco, traci dziewięć punktów.

Monaco, drużyna Kamila Glika (Polak rozegrał całe spotkanie), wykorzystało porażkę Paris Saint Germain z Montpellier 0:3 i po wygranej na własnym boisku z Bastią 5:0 objęło prowadzenie. Taki sam dorobek ma drużyna Nice, która jeszcze w niedzielę podejmie Toulouse.

Na trzecie miejsce spadło PSG, które, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, przegrało na wyjeździe z Montpellier aż 0:3. Bramki dla zwycięzców zdobyli kolejno Paul Lasne, Ellyes Skhiri i reprezentant Algierii Ryad Boudebouz. Krychowiak rozegrał całe spotkanie w ekipie gości.

To pierwsza przegrana PSG od 23 września, gdy mistrzowie Francji ulegli Toulouse 0:2. Poprzedniej porażki różnicą trzech goli - licząc wszystkie rozgrywki - doznali 27 listopada 2011 roku, gdy ulegli Olympique Marsylia 0:3.

Spotkanie Metz z Olympique Lyon, w którego składzie jest Maciej Rybus, zostało przerwane po tym jak kibice obrzucili petardami bramkarza gości Portugalczyka Anthony'ego Lopesa. Do incydentu doszło ok. 30 minuty, chwilę po bramce gospodarzy na 1:0.