Reprezentant Polski trafił do siatki w 56. minucie, zapewniając gościom prowadzenie 2:0. Chwilę później wskutek czerwonej kartki boisko musiał opuścić Rumun Nicolae Stanciu i w 74. minucie gospodarze uzyskali kontaktowego gola. Sukces Anderlechtu przypieczętował jednak w 83. minucie Serb Ivan Obradovic.

25-letni Teodorczyk, który latem przeniósł się do Anderlechtu na zasadzie wypożyczenia z Dynama Kijów, w 25 występach w barwach belgijskiego zespołu zdobył już 21 bramek. Do 13 w lidze, której obecnie jest najlepszym strzelcem (po 10 trafień mają Francuz Idriss Saadi z Kortrijk i Jelle Vossen z Club Brugge), dołożył siedem w Lidze Europejskiej (z czego pięć w fazie grupowej) oraz jedną w krajowym pucharze. Taką skutecznością w klubie nie może się jesienią tego roku poszczycić żaden inny piłkarz z czołowych lig kontynentu.

Anderlecht z dorobkiem 31 pkt zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli Pro League. Traci trzy do prowadzącego Zulte Waregem oraz jeden do Club Brugge. Może jednak stracić pozycję, gdyż o godz. 18 mająca 30 pkt drużyna Charleroi podejmie Standard Liege.