Polski napastnik otrzymał notę 1,5 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową). Identycznie została oceniona gra w Moguncji Holendra Arjena Robbena (gol i asysta), a "dwójkę" otrzymał Philipp Lahm - obaj piłkarze Bayernu również znaleźli się wśród najlepszych piłkarzy 13. kolejki.

Poprzednim razem Lewandowski trafił do jedenastki "Kickera" pod koniec października, wówczas również został oceniony na 1,5 - za dwie bramki w meczu z Augsburgiem. W kolejnych spotkaniach napastnik Bayernu spisywał się słabiej, dostawał kolejno noty: 4, 4 oraz 4,5.

Za najlepszego piłkarza 13. kolejki uznano bramkarza Freiburga Alexandra Schwolowa - nota 1. Jego drużyna zremisowała 1:1 na wyjeździe z Bayerem Leverkusen.

Wysoką ocenę - "dwójkę" - otrzymał Łukasz Piszczek z Borussii Dortmund za wygrany 4:1 mecz z Borussią Moenchengladbach, w którym zdobył bramkę. Polaka zabrakło jednak w drużynie kolejki "Kickera".

Eugen Polanski z Hoffenheim otrzymał notę 3 za mecz z FC Koeln (4:0), w ekipie z Kolonii rezerwowym był Paweł Olkowski. Jakub Błaszczykowski z VfL Wolfsburg siedział na ławce w spotkaniu z Herthą Berlin (2:3).