W derbach Turynu jako pierwsi cieszyli się kibice Torino. W 16. minucie do bramki trafił Andrea Belotti. Później już prym wiedli broniący tytułu piłkarze Juventusu, ale wcale nie było im łatwo.

Do wyrównania Higuain doprowadził w 28. min, ale remis widniał na tablicy wyników dosyć długo, bo aż do 82. minuty. Wówczas na 2:1 podwyższył Argentyńczyk, a wynik spotkania ustalił już w doliczonym czasie gry Bośniak Miralem Pjanic.

Czwarte w tabeli jest Napoli, które w niedzielę rozgromiło na wyjeździe Cagliari 5:0. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński. To drugi gol Polaka w tym sezonie. Spotkanie z ławki rezerwowych gospodarzy oglądał Bartosz Salamon.

Zieliński trafił do siatki w 51. minucie, podwyższając prowadzenie gości na 3:0. Bohaterami meczu byli Słowak Marek Hamsik, który zdobył jedną bramkę (w 45. minucie) i asystował przy trzech innych, oraz Belg Dries Mertens, strzelec trzech goli (34., 69. i 72.). Zieliński grał do 70. minuty.

Czyste konto zachował bramkarz Łukasz Skorupski. Jego Empoli zremisowało bezbramkowo z Bologną. Całe spotkanie w sobotę rozegrał także w barwach Palermo Thiago Cionek. Jego drużyna przegrała jednak u siebie z Chievo Werona 0:2 i nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

W sobotę Sampdoria Genua przegrała na własnym boisku z Lazio Rzym 1:2, a 76 minut w barwach gospodarzy rozegrał Karol Linetty.