Polskiego bramkarza nie zdołał pokonać z jedenastu metrów w 27. minucie Francuz M'Baye Niang. Golkiper Romy wyczuł jego intencję i odbił piłkę na bok. W ten sposób Szczęsny zrehabilitował się, ponieważ chwilę wcześniej to on po faulu na Gianluce Lapaduli spowodował rzut karny.

Jedyną bramkę meczu zdobył w 62. minucie Belg Radja Nainggolan, który popisał się precyzyjnym strzałem lewą nogą z około 18 metrów.

Dzięki zwycięstwu Roma uciekła trzeciemu Milanowi w tabeli. Ma 35 punktów - do Juventusu traci cztery, a swojego poniedziałkowego rywala wyprzedza o trzy.

W innym spotkaniu rozegranym tego dnia Fiorentina - w starciu dwóch uczestników fazy grupowej Ligi Europejskiej - pokonała u siebie Sassuolo 2:1.

Czwarte miejsce w tabeli zajmuje Napoli (31 pkt), które w niedzielę wygrało na wyjeździe z Cagliari aż 5:0. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński.