To była zdecydowanie najciekawsza para 3. rundy. W 63. minucie prowadzenie Evertonowi dał Belg Romelu Lukaku, ale zaledwie osiem minut później to goście wygrywali, a dwie bramki zdobył dla nich Nigeryjczyk Ahmed Musa.

Kapustka w 84. minucie zmienił Marca Albrightona i przed końcem spotkania został jeszcze ukarany żółtą kartką.

Polak, który 23 grudnia skończył 20 lat, z mistrzem Anglii pięcioletni kontrakt podpisał 3 sierpnia. Kwoty jaką otrzymała za niego Cracovia nie ujawniono, ale media szacowały ją na 8,9 mln euro.

Z rozgrywkami pożegnały się dwie drużyny z Premier League mające polskich bramkarzy, którzy jednak w tych spotkaniach nie grali. AFC Bournemouth Artura Boruca uległo występującemu na trzecim poziomie Millwall 0:3, a Swansea City Łukasza Fabiańskiego także na wyjeździe przegrało z Hull City 0:2.

Rywalizujące na zapleczu ekstraklasy Queens Park Rangers Pawła Wszołka przegrało natomiast u siebie z Blackburn Rovers 1:2. Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał cały mecz.