Jedyną bramkę w wieczornym meczu w Rzymie zdobył w 55. minucie Bośniak Edin Dżeko. To jego 14. trafienie w sezonie. W klasyfikacji strzelców zajmuje drugie miejsce, ustępując o jedną bramkę Argentyńczykowi Mauro Icardiemu z Interu Mediolan.

Rezerwowym w ekipie Cagliari był obrońca Bartosz Salamon.

Rzymianie (47 pkt) tracą do Juventusu jeden punkt, ale drużyna z Turynu ma jeszcze mecz zaległy. W najciekawiej zapowiadającym się niedzielnym spotkaniu lider wygrał u siebie z Lazio Rzym 2:0. Gole dla "Starej Damy" strzelili Argentyńczycy Paulo Dybala i Gonzalo Higuain.

Po raz 300. trenerem w meczu Serie A był Massimiliano Allegri, obecnie prowadzący Juventus.

Sampdoria Genua przegrała na wyjeździe z Atalantą Bergamo 0:1. W ekipie gości do 58. minuty grał Karol Linetty, a na ławce rezerwowych siedział Bartosz Bereszyński. Empoli, z Łukaszem Skorupskim w bramce, pokonało u siebie Udinese 1:0, a Palermo, z grającym cały mecz obrońcą Thiago Cionkiem, uległo na swoim stadionie Interowi Mediolan 0:1.

Już w sobotę trzecie w tabeli (44 pkt) Napoli pokonało na wyjeździe AC Milan 2:1. Z trzech Polaków z drużyny gości, na boisku pojawił się tylko Piotr Zieliński, który w 74. minucie zmienił Słowaka Marka Hamsika. Igor Łasicki oglądał grę z ławki rezerwowych, a Arkadiusz Milik, który wznowił treningi po kontuzji, nie znalazł się w kadrze meczowej.