Real to 19-krotny zdobywca Pucharu Hiszpanii, zwanego również Pucharem Króla. Celta nigdy nie wywalczyła tego trofeum, ale trzy razy była w finale. W poprzedniej edycji dotarła do półfinału.

"Królewscy" po niedawnej porażce u siebie mieli w rewanżu trudne zadanie. Przez długi czas pierwszej połowy nie padały gole, choć bardzo bliski tego był Portugalczyk Cristiano Ronaldo, który w 26. minucie - dobijając swoje uderzenie - nie trafił z kilku metrów do bramki.

Tuż przed przerwą Celta niespodziewanie objęła prowadzenie, gdy samobójcze trafienie zaliczył Brazylijczyk Danilo. W 63. minucie wyrównał Ronaldo, ale taki wynik wciąż dawał awans gospodarzom. Na dodatek w 85. minucie wyszli oni na prowadzenie - precyzyjnym strzałem z pola karnego popisał się Duńczyk Daniel Wass.

Real rzucił się do ataków, ale zdołał zdobyć tylko wyrównującą bramkę. Do siatki rywali trafił głową Lucas Vazquez, któremu asystował, także głową, Francuz Karim Benzema.

Zagraliśmy do końca świetnie, zabrakło nam niewiele. Gratuluję całemu zespołowi, daliśmy z siebie wszystko - stwierdził trener Realu Zinedine Zidane.

Tego samego dnia awans do półfinału wywalczyło Atletico Madryt, które wyeliminowało Eibar. Stołeczny zespół, po gładkiej wygranej u siebie 3:0, w rewanżu zremisował 2:2.

We wtorek półfinalistą został Alaves, po wyeliminowaniu drugoligowego zespołu Alcorcon - 2:0 na wyjeździe i 0:0 w rewanżu u siebie.

W czwartek rewanżowy mecz 1/4 finału rozegra Barcelona, która w pierwszym spotkaniu pokonała na wyjeździe Real Sociedad 1:0. Katalończycy są rekordzistami Pucharu Króla - zdobyli to trofeum 28 razy.