Do przerwy przyjezdni prowadzili po golu Szwajcara Stevena Zubera, ale druga połowa należała do Wolfsburga. Na początku tej części gry wyrównał Maximilian Arnold, a w 73. minucie zwycięstwo gospodarzom zapewnił Daniel Didavi.

Błaszczykowski wszedł na boisko w 60. minucie, gdy zmienił Portugalczyka Vierinhę. Ostatni raz co najmniej pół godziny doświadczony polski piłkarz rozegrał 10 grudnia, gdy w 14. kolejce Wolfsburg przegrał z Bayernem Monachium 0:5. Błaszczykowski pojawił się wówczas w podstawowym składzie i został zmieniony w 83. minucie.

W następnych kolejkach wchodził na boisko w końcówkach spotkań, a w poprzedniej serii (0:1 z FC Koeln) był przez cały mecz rezerwowym, podobnie jak 7 lutego w spotkaniu Pucharu Niemiec z Bayernem (0:1).

Po niedzielnej wygranej z Hoffenheim "Wilki" mają 22 punkty i wciąż zajmują 14. miejsce.

To była bardzo udana kolejka dla Bayernu (49 pkt). Prowadzący w tabeli monachijczycy, z Robertem Lewandowskim w składzie (zobaczył żółtą kartkę), pokonali w sobotę na wyjeździe FC Ingolstadt 2:0, choć jeszcze do 90. minuty remisowali. Bramki w końcówce spotkania zdobyli Chilijczyk Arturo Vidal i Holender Arjen Robben.

Dzięki zwycięstwu uciekli rywalom w tabeli. W 20. kolejce porażkę poniósł wicelider RB Lipsk (42 pkt) oraz następne w tabeli zespoły: Eintracht Frankfurt, Borussia Dortmund, wspomniany Hoffenheim oraz Hertha Berlin.