Napastnik reprezentacji Polski skierował piłkę do siatki Herthy w ostatniej akcji spotkania, w ogromnym zamieszaniu w polu karnym. Wyrównał w ten sposób na 1:1 i zdobył 16. bramkę w sezonie, co daje mu drugie miejsce w klasyfikacji strzelców Bundesligi. Berlińczycy prowadzili od 21. minuty po trafieniu Bośniaka Vedada Ibisevica.

O jednego gola więcej od Lewandowskiego ma na koncie Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund. Gabończyk w sobotę nie powiększył dorobku. W wygranym 3:0 meczu na własnym stadionie z VfL Wolfsburg wyręczyli go Jeffrey Bruma (bramka samobójcza), Piszczek i Ousmane Dembele. Dodatkowo Piszczek zaliczył asystę przy golu Francuza.

W Dortmundzie spotkały się była i obecna drużyna Jakuba Błaszczykowskiego. Polak pojawił się na boisku dopiero w 75. minucie, gdy wynik był już ustalony, zmieniając w składzie Wolfsburga Portugalczyka Vieirinhę.

Tylko ostatni kwadrans przebywał na boisku także Eugen Polanski. Jego Hoffenheim wygrał z Darmstadt 2:0 i wciąż plasuje się w ścisłej czołówce, mając tyle samo punktów co trzecia w tabeli drużyna z Dortmundu.

Prowadzi Bayern Monachium, który wyprzedza o osiem "oczek" ekipę RB Lipsk oraz o 13 zespoły z Dortmundu i Hoffenheim. Piłkarze z Lipska swój mecz 21. kolejki rozegrają w niedzielę na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach.