Paryżanie, którzy w miniony wtorek pokonali w stolicy Francji Barcelonę aż 4:0 w 1/8 finału Ligi Mistrzów, byli zdecydowanymi faworytami niedzielnego starcia z zespołem środka tabeli Toulouse. Mieli dużą przewagę, stworzyli groźne sytuacje, jednak nie zdołali pokonać bramkarza rywali.

Po raz kolejny poza kadrą PSG znalazł się Grzegorz Krychowiak. Reprezentant Polski, który już wcześniej wyleczył uraz kolana, występuje w rezerwach paryskiego klubu.

To była kolejka niespodzianek. Już w piątek potknął się lider francuskiej ekstraklasy. Monaco, z Kamilem Glikiem w składzie, zremisowało na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Bastią 1:1. Obrońca reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie.

Monaco ma obecnie 59 punktów, a PSG 56. Na ich potknięciach w 26. kolejce skorzystał zespół Nice (56 pkt), który w sobotę pokonał na wyjeździe zamykający tabelę Lorient 1:0. Gościom w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodził fakt, że w 68. minucie czerwoną kartkę zobaczył ich słynny włoski napastnik Mario Balotelli.

Czwarty w tabeli Olympique Lyon, z Maciejem Rybusem na ławce rezerwowych, pokonał u siebie w niedzielę Dijon FCO 4:2, choć do 80. minuty przegrywał 1:2.

Również w niedzielę piłkarze siódmego Bordeaux wygrali u siebie z Guingamp 3:0. Obrońca gości Igor Lewczuk był rezerwowym.