Losy meczu rozstrzygnęły się już na początku. Między 10. i 18. minutą dwie bramki dla Werderu zdobył Serge Gnabry. Kilkadziesiąt sekund po jego drugim trafieniu kontaktowego gola dla Wolfsburga strzelił... klatką piersiową Hiszpan Borja Mayoral. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.

Błaszczykowski miał pewien udział przy golu dla gospodarzy. To po jego akcji został podyktowany rzut różny, po którym "Wilki" trafiły do siatki.

Doświadczony piłkarz ostatni raz zagrał w podstawowym składzie 10 grudnia, gdy w 14. kolejce Wolfsburg uległ Bayernowi Monachium 0:5. Błaszczykowski został wówczas zmieniony w 83. minucie.

Po piątkowym meczu piętnasty w tabeli Werder zrównał się punktami z plasującym się lokatę wyżej Wolfsburgiem - po 22.

Lider Bayern Roberta Lewandowskiego zagra w sobotę u siebie z szesnastym Hamburgerem SV.