Pierwszą bramkę dla "Dumy Katalonii" zdobył już w dziewiątej minucie Lionel Messi. Było to 21. ligowe trafienie Argentyńczyka, który prowadzi w klasyfikacji strzelców. O dwa gole mniej ma jego kolega z drużyny Urugwajczyk Luis Suarez, który również jednego strzelił w środę (w 27. minucie).

Wcześniej do własnej siatki trafił obrońca gości Juan Rodriguez (11.), a bramkarza Barcelony pokonał Carlos Castro (21.). Kolejne gole padły po strzałach Paco Alcacera (49.), Brazylijczyka Neymara (65.) i Chorwata Ivana Rakitica (87.).

W pięciu ostatnich kolejkach Katalończycy zdobyli 19 goli i stracili tylko dwa.

Barcelona ma 57 punktów i o dwa wyprzedza "Królewskich", którzy o 21.30 rozpoczną swoje spotkanie z Las Palmas w Madrycie. Mają jednak jeszcze jeden mecz zaległy z Celtą Vigo.

W innym środowym meczu szósty w tabeli Villarreal wygrał na wyjeździe z ostatnią Osasuną Pampeluna 3:1.