Pomocnik reprezentacji Polski, który zimą zmagał się z urazem kolana i w tym roku występował w rezerwach stołecznego zespołu, na boisku przebywał do 73. minuty. Zastąpił go Javier Pastore, który pięć minut później strzelił pierwszą bramkę dla gości. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania na 2:0 ustalił Edinson Cavani.

Dogrywka była potrzebne do wyłonienia ćwierćfinalisty z pary Olympique Marsylia - AS Monaco. W drużynie gości zabrakło kilku graczy z podstawowego składu: bramkarza Danijela Subasica, napastnika Radamela Falcao oraz zmagającego się z urazem kostki stopera reprezentacji Polski Kamila Glika.

Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2. W dogrywce lepsi okazali się goście, którzy ostatecznie wygrali 4:3.

We wtorek awans do 1/4 finału zapewniło sobie m.in. Bordeaux, do którego składu po drobnym urazie powrócił Igor Lewczuk. Jego zespół pokonał u siebie Lorient 2:1.