W zespole "Królewskich" wyróżnił się Karim Benzema, który strzelił dwa gole i asystował przy trzecim. Francuz po raz pierwszy w tym meczu trafił do bramki gospodarzy w 14. minucie. Po niegroźnym strzale bramkarz gospodarzy wybił piłkę przed siebie, a Benzema z łatwością skierował ją do bramki.

W 25. minucie Benzema wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Jamesa Rodrigueza i z bliskiej odległości po raz drugi pokonał bramkarza Eibar. Niespełna pięć minut później Francuz dośrodkował z prawej strony boiska, a Rodriguez wślizgiem skierował piłkę do bramki. W 60. minucie czwartą bramkę dla "Królewskich" strzelił Marco Asensio, a 12 minut później honorowego gola dla gospodarzy Ruben Jimenez Pena.

Uraz Ronaldo nie jest groźny i Portugalczyk ma być gotowy na wtorkowe spotkanie wyjazdowe z SSC Napoli w Lidze Mistrzów. W Madrycie "Królewscy" wygrali 3:1.

Real z dorobkiem 59 punktów objął prowadzenie w tabeli, ale wieczorem Barcelona (57 pkt) podejmie Celtę Vigo. Jednak "Królewscy" mają do rozegrania jeden zaległy mecz właśnie z Celtą.