W spotkaniu z przedostatnim w tabeli Crotone dwie bramki dla Napoli zdobył Lorenzo Insigne, m.in. z rzutu karnego, a jedną Belg Dries Mertens, także z "jedenastki". Pierwszy z nich ma łącznie 10 trafień w sezonie, a drugi - już 19.

Piotr Zieliński grał od 55. minuty, natomiast całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Arkadiusz Milik.

Piłkarze z Neapolu z 60 pkt awansowali na drugie miejsce, ale trzecia obecnie Roma Wojciecha Szczęsnego (59) gra wieczorem na wyjeździe z Palermo Thiago Cionka.

Piątą z rzędu ligową porażkę poniosło Empoli. Tym razem drużyna z bramkarzem Łukaszem Skorupskim w składzie uległa w Weronie Chievo 0:4. W tabeli wciąż zajmuje 17. miejsce, czyli pierwsze "bezpieczne".

Aż siedem goli strzelił Inter, który pokonał plasującą się przed tą kolejką na piątym miejscu Atalantę Bergamo 7:1. W 34. minucie gospodarze prowadzili już 5:0. Po trzy trafienia zaliczyli Argentyńczycy - Mauro Icardi (20 w sezonie) i Ever Banega. Mediolańczycy wskoczyli na czwarte miejsce - 54 pkt.

Zdecydowanym liderem jest Juventus Turyn - 70 pkt, który już w piątek pokonał u siebie AC Milan 2:1. Najważniejsze wydarzenia miały miejsce w doliczonym czasie gry. Najpierw czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył argentyński pomocnik Milanu Jose Sosa, a później sędzia - po długich konsultacjach z asystentem - podyktował rzut karny dla Juventusu za zagranie ręką przez Mattię De Sciglio.

Protesty gości na nic się zdały. "Jedenastkę" skutecznie wykonał Argentyńczyk Paulo Dybala, zdobywając swoją ósmą bramkę w sezonie.

W sobotnim derbowym spotkaniu Genoa uległa u siebie Sampdorii 0:1. W ekipie gości cały mecz rozegrał Karol Linetty, a rezerwowym był Bartosz Bereszyński.