W 22. minucie Stephan El Shaarawy wykorzystał dośrodkowanie z głębi pola i posłał piłkę między nogami bramkarza gospodarzy. W 76. minucie prowadzenie gości podwyższył Bośniak Edin Dżeko, a w doliczonym czasie gry wynik na 3:0 ustalił Brazylijczyk Bruno Peres.

Cały mecz w bramce stołecznego zespołu rozegrał Szczęsny. Natomiast w barwach Palermo na środku obrony wystąpił Cionek. Obaj są powołani przez selekcjonera Adama Nawałkę na spotkanie eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą, które odbędzie się 26 marca w Podgoricy.

Dzięki temu zwycięstwu Roma z dorobkiem 62 punktów wróciła na drugiej miejsce w tabeli. O dwa oczka wyprzedza Napoli, które wcześniej pokonało u siebie przedostatnie w tabeli Crotone 3:0. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Lorenzo Insigne, m.in. z rzutu karnego, a jedną Belg Dries Mertens, także z "jedenastki". Pierwszy z nich ma łącznie 10 trafień w sezonie, a drugi - już 19.

Piotr Zieliński grał od 55. minuty, natomiast całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Arkadiusz Milik.

Aż siedem goli strzelił Inter, który pokonał plasującą się przed tą kolejką na piątym miejscu Atalantę Bergamo 7:1. W 34. minucie gospodarze prowadzili już 5:0. Po trzy trafienia zaliczyli Argentyńczycy - Mauro Icardi (20 w sezonie) i Ever Banega. Mediolańczycy wskoczyli na czwarte miejsce - 54 pkt.

Zdecydowanym liderem jest Juventus Turyn - 70 pkt, który już w piątek pokonał u siebie AC Milan 2:1.

W sobotnim derbowym spotkaniu Genoa uległa u siebie Sampdorii 0:1. W ekipie gości cały mecz rozegrał Karol Linetty, a rezerwowym był Bartosz Bereszyński.