Bramki dla Romy zdobyli w niedzielę Argentyńczyk Federico Fazio, Egipcjanin Mohamed Salah i Bośniak Edin Dżeko, który z 24 golami jest współliderem klasyfikacji strzelców Serie A (razem z Andreą Belottim z Torino).

To szóste z rzędu zwycięstwo Romy licząc wszystkie rozgrywki, a czwarte w krajowej lidze.

Po niedzielnej wygranej Roma ma 71 punktów. Trzecie Napoli (64) - zespół Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego - w ciekawie zapowiadającym się meczu zmierzy się wieczorem w Rzymie z czwartym Lazio (60 pkt).

Lider Juventus (77) już w sobotę dzięki dwóm bramkom Gonzalo Higuaina pokonał Chievo Werona 2:0. Argentyńczyk pokonał bramkarza gości w 23. i 84. minucie spotkania. Łącznie Argentyńczyk ma 21 trafień w obecnym sezonie, w klasyfikacji strzelców jest trzeci.

Golkiper Juventusu Gianluigi Buffon rozegrał tego dnia 616. mecz w Serie A. W klasyfikacji wszech czasów awansował na drugie miejsce. Prowadzi były słynny piłkarz Milanu Paolo Maldini - 647.

Do niespodzianki doszło w niedzielnym meczu Crotone z Interem Mediolan. Znajdujący się w strefie spadkowej gospodarze wygrali 2:1 i tracą już tylko trzy punkty do "bezpiecznej" 17. lokaty, zajmowanej przez Empoli. Ten zespół, z bramkarzem Łukaszem Skorupskim, zremisował w sobotę u siebie z ostatnią Pescarą 1:1.

W meczu Milanu z Palermo (4:0) od 72. minuty w zespole gości grał Thiago Cionek. Chwilę później obrońca reprezentacji Polski zobaczył żółtą kartkę. W spotkaniu Cagliari - Torino (2:3) rezerwowym w ekipie gospodarzy był Bartosz Salamon.

Cały meczu w Sampdorii rozegrał Bartosz Bereszyński, a do 69. minuty Karol Linetty. Ich zespół, dziewiąty w tabeli, zremisował u siebie z ósmą Fiorentiną 2:2.