Roma przegrywała od 22. minuty i bramki Słoweńca Jasmina Kurtica. W 50. wyrównał Bośniak Edin Dżeko.

>>>Roma - Atalanta 1:1. Zobacz gole

W tabeli stołeczny zespół ma osiem punktów straty do prowadzącego Juventusu Turyn. "Stara Dama" dzięki dwóm trafieniom Argentyńczyka Gonzalo Higuaina pokonała na wyjeździe Pescarę 2:0.

Empoli natomiast jest 17., ale jego przewaga nad strefą spadkową wzrosła do pięciu punktów. Zwycięską bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem z karnego zdobył Manuel Pasqual.

W sobotę odbyły się także derby Mediolanu. Starcia Interu i AC Milan nie elektryzują już jak kiedyś, ale tym razem na San Siro nie zabrakło emocji. Do przerwy 2:0 prowadził Inter po golach Antonio Candrevy i Mauro Icardiego. Milan do remisu doprowadził w końcówce. W 83. minucie trafił Alessio Romagnoli, a w doliczonym przez sędziego czasie gry Cristian Zapata.

>>>Inter - AC Milan 2:2. Zobacz gole

W tabeli Milan jest szósty, a Inter siódmy.