Trzecia w tabeli drużyna z Neapolu prowadziła od 52. minuty i 22. w sezonie golu Belga Driesa Mertensa. Później dwukrotnie Pepe Reinę w bramce pokonali gracze gospodarzy - Domenico Berardi i Luca Mazzitelli. Krótko po stracie drugiego gola na boisku pojawił się Milik, który po trzech minutach wyrównał na 2:2, posyłając piłkę do siatki z bliska po rzucie rożnym.

Polski napastnik po raz piąty wpisał się na listę strzelców w Serie A. Na gola czekał od 19 września, ale przez ponad cztery miesiące pauzował z powodu kontuzji, jakiej doznał w październiku w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata z Danią (3:2) w Warszawie.

Jako rezerwowy rozpoczął mecz także drugi z Polaków w Napoli - Piotr Zieliński. On wszedł do gry na ostatnie 20 minut.

Napoli z dorobkiem 71 pkt zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Jeden więcej ma druga Roma Wojciecha Szczęsnego, która w poniedziałek zagra z ostatnią Pescarą. Prowadzi z 80 pkt Juventus Turyn, którego w niedzielę wieczorem czeka potyczka z Genoą. Z kolei za ekipą Milika i Zielińskiego z ośmiopunktową stratą plasuje się Atalanta Bergamo, którą może wyprzedzić Lazio Rzym (od godz. 15 zagra z Palermo Thiago Cionka).