Messi zdobył też pierwszą bramkę dla Barcelony w 33. minucie, odpowiadając na trafienie Casemiro chwilę wcześniej. Goście prowadzili 2:1 w 73. minucie po strzale sprzed linii pola karnego Chorwata Ivana Rakitica.

>>>Real Madryt - Barcelona 2:3. Zobacz gole

Real zdołał wyrównać, mimo że chwilę po golu dla rywali boisko za czerwoną kartkę musiał opuścić Sergio Ramos. W 85. minucie z lewej strony w pole karne zagrał Brazylijczyk Marcelo, a piłkę do siatki skierował Kolumbijczyk James Rodriguez.

W ostatniej akcji meczu Messi otrzymał podanie kilkanaście metrów od bramki i pokonał kostarykańskiego bramkarza Keylora Navasa precyzyjnym strzałem przy słupku.

To 69. zwycięstwo Katalończyków nad odwiecznym rywalem w historii ligowych potyczek. Real wygrał 72, a 33 razy padł remis.