Gospodarze zdobyli pierwszą i ostatnią bramkę spotkania. Tuż przed przerwą na 1:0 trafił Andrea Conti, ale pięć minut po zmianie stron padło wyrównanie po samobójczym uderzeniu Leonardo Spinazzoli.

"Juve" objęło prowadzenie w 83. minucie, a na listę strzelców wpisał się Brazylijczyk Dani Alves. Gdy wydawało się, że goście odniosą 28. ligowe zwycięstwo w tym sezonie, chwilę przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Szwajcar Remo Freuler.

>>>Atalanta Bergamo - Juventus Turyn 2:2. Zobacz gole

Turyńczycy zagrali w mocnym składzie i nie mogą być zadowoleni z ostatniej próby przed pierwszym spotkaniem półfinału Ligi Mistrzów. W środę zmierzą się na wyjeździe z AS Monaco Kamila Glika, rewanż 9 maja.

Roma będzie mogła zmniejszyć do sześciu punktów dystans do lidera, który walczy o szósty tytuł mistrzowski z rzędu. Będzie musiała jednak w niedzielę pokonać czwarte w tabeli Lazio w derbach Rzymu.

Trzecie miejsce zajmuje Napoli, które do Juventusu traci już 13 punktów. Drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego zmierzy się w Mediolanie z Interem. Atalanta jest piąta - podobnie jak Lazio ma 64 pkt.