Zamykający tabelę Sunderland już wcześniej został zdegradowany. Gole dla walijskiego klubu strzelili Hiszpan Fernando Llorente w dziewiątej minucie oraz Kyle Naughton tuż przed przerwą.

>>>Sunderland - Swansea 0:2. Zobacz gole

Swansea zajmuje 17. miejsce, czyli tuż nad strefą spadkową. Nad otwierającym ją Hull City Kamila Grosickiego ma cztery punkty przewagi, ale "Tygrysy" swój mecz w 37. kolejce z również broniącym się przed spadkiem 16. Crystal Palace rozegrają w niedzielę.

W sobotę wygrał także inny zespół z polskim bramkarzem w składzie - AFC Bournemouth Artura Boruca. "Wisienki" na własnym stadionie pokonały Burnley 2:1. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Norweg Joshua King golem w 85. minucie. Wcześniej prowadzenie Bournemouth dał Junior Stanislas, a wyrównał Sam Vokes.

>>>Bournemouth - Burnley 2:1. Zobacz gole

Z drużyn z czołówki grał tylko Manchester City, który na własnym stadionie pokonał ustępującego mistrza Leicester City 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Najpierw dla ekipy Josepa Guardioli trafili Hiszpan David Silva i Brazylijczyk Gabriel Jesus z karnego, a dla "Lisów" gola strzelił Japończyk Shinji Okazaki.

"The Citizens" awansowali na trzecie miejsce.

Już w piątek szósty w historii tytuł zapewniła sobie Chelsea Londyn, po wyjazdowym zwycięstwie nad West Bromwich Albion 1:0.