O transferze poinformował w piątek wieczorem klub Bundesligi. W umowie jest zawarta opcja wykupienia polskiego piłkarza przez Freiburg.

Kapustka trafił do Leicester City z Cracovii latem 2016 roku. Nie zagrał ani razu w angielskiej ekstraklasie, wystąpił natomiast w trzech meczach o Puchar Anglii.

"Bundesliga jest wielkim wyzwaniem, a SC Freiburg cieszy się świetną reputacją. Jestem przekonany, że Freiburg to dobre miejsce dla mojego dalszego rozwoju" - powiedział polski piłkarz, cytowany na stronie klubu.

W dorosłej reprezentacji Polski Kapustka rozegrał dotychczas 14 meczów, w których zdobył trzy bramki. Zebrał pochwały za występ w mistrzostwach Europy we Francji. Biało-czerwoni dotarli wówczas do ćwierćfinału.

W czerwcu w tego roku wystąpił w młodzieżowej reprezentacji w ME do lat 21. Polacy, gospodarze imprezy, zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie.

Piłkarzem Freiburga jest m.in. bramkarz Rafał Gikiewicz. W poprzednim sezonie Bundesligi drużyna (występująca wówczas jako beniaminek) zajęła siódme miejsce i teraz zagra w kwalifikacjach Ligi Europejskiej.