Lewandowski pokonał bramkarza rywali już w dziewiątej minucie, wykorzystując rzut karny. Został zmieniony w 64. minucie. Piłkarze Arsenalu wyrównali w końcówce spotkania, gola strzelił wówczas Alex Iwobi.

Nigeryjczyk zdobył bramkę także w serii "jedenastek", zakończonej wygraną londyńczyków 3-2.

W ramach azjatyckiego zgrupowania drużynę Bayernu czekają jeszcze trzy mecze z silnymi europejskimi rywalami - 22 lipca zagrają w Shenzen z AC Milan, a później w Singapurze z Chelsea Londyn (25 lipca) i Interem Mediolan (27 lipca).

Sezon niemieckiej ekstraklasy rozpocznie się 18 sierpnia.

W minionym rozgrywkach Bayern wywalczył mistrzostwo kraju po raz piąty z rzędu i 27. w historii. Lewandowski zakończył sezon Bundesligi z dorobkiem 30 goli. W klasyfikacji strzelców zajął drugie miejsce, lepszy o jedno trafienie okazał się Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund. (PAP)