Lewandowski pierwszą bramkę zdobył w 20. minucie, kiedy z około 25 metrów uderzył z rzutu wolnego. Piłka jednak zanim trafiła do bramki, odbiła się od dwóch graczy Chemnitzer FC i kompletnie zmyliła bramkarza. Sześć minut po przerwie podanie Francka Ribery'ego wykorzystał Kingsley Coman.

W 60. minucie sprowadzony latem z Olympique Lyon Corentin Tolisso dośrodkował płasko na pole karne, a Lewandowski z bliskiej odległości kopnął piłkę do pustej bramki.

Niedługo później kapitan reprezentacji Polski został zmieniony przez Arjena Robbena. W 79. minucie efektownym strzałem z rzutu wolnego popisał się Ribery, a w końcówce spotkania wynik ustalił Mats Hummels.

Spotkanie sędziowała Bibiana Steinhaus - pierwsza kobieta, która poprowadzi mecze Bundesligi. 38-letnia mieszkanka Hanoweru znalazła się na liście 24 arbitrów głównych, którzy będą pracować w niemieckiej ekstraklasie w sezonie 2017/18. Rozgrywki rozpoczną się 18 sierpnia, kiedy Bayern zmierzy się przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen.

Król strzelców poprzedniego sezonu Bundesligi Gabończyk Aubameyang strzelił trzy bramki, a jego Borussia Dortmund pokonała występującą w lidze regionalnej ekipę Rielasingen-Arlen 4:0. Jedno trafienie dołożył Marc Bartra. W zespole Borussii, która broni trofeum, cały mecz zagrał Łukasz Piszczek.

W SC Freiburg zadebiutował natomiast Bartosz Kapustka, a jego zespół pokonał czwartoligowy zespół Germania Halberstadt 2:1. 20-letni pomocnik wszedł na boisko w 82. minucie zmieniając Janika Haberera. Rezerwowym bramkarzem SC Freiburg był Rafał Gikiewicz.