"Czerwone Diabły" od początku spotkania miały zdecydowaną przewagę, a świetnie w ich szeregach zagrał pozyskany przed tym sezonem Romelu Lukaku. Belg na listę strzelców wpisał się w 33. i 52. minucie. W końcówce kolejne dwie bramki dołożyli Francuzi - Anthony Martial i Paul Pogba.

"Koguty" natomiast długo męczyły się z beniaminkiem. Newcastle wynik 0:0 utrzymało w pierwszej połowie, ale zaledwie trzy minuty po przerwie straciło jednego zawodnika, kiedy czerwoną kartkę zobaczył Jonjo Shelvey.

Gościom wystarczył kwadrans, aby wykorzystać przewagę liczebną. Wynik otworzył Dele Alli, a autorem drugiego gola był Ben Davies.

Do niespodzianek doszło w sobotę. Broniąca tytułu Chelsea Londyn u siebie przegrała z Burnely 2:3, a Liverpool na wyjeździe zremisował z Watford 3:3.

Z Polaków tego dnia zaprezentował się tylko Łukasz Fabiański. Bramkarz Swansea City nie dał się pokonać i wyjazdowy mecz "Łabędzi" z Southampton zakończył się remisem 0:0. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział obrońca "Świętych" Jan Bednarek.

Jego los podzielił bramkarz AFC Bournemouth - Artur Boruc. Zespół z południa Anglii na wyjeździe przegrał z West Bromwich Albion 0:1.