Krychowiak pod koniec sierpnia został wypożyczony do WBA z Paris Saint-Germain, gdzie od wielu miesięcy nie miał miejsca w składzie. Ostatni oficjalny mecz w PSG rozegrał 8 marca, wchodząc na minutę w spotkaniu Ligi Mistrzów przeciw Barcelonie (1:6). Przez brak regularnych występów stracił ostatnio miejsce w kadrze reprezentacji Polski.

W sobotę Krychowiak, jeden z czołowych zawodników biało-czerwonych na Euro 2016, wyszedł w podstawowym składzie i zagrał cały mecz. Nie uchronił jednak swojego nowego zespołu od porażki, pierwszej w tym sezonie. Tymczasem Brighton odniósł pierwsze zwycięstwo.

Po 63 minutach piłkarze West Bromwich Albion przegrywali już 0:3. Dwa gole strzelił Niemiec Pascal Gross, a jednego reprezentant Izraela Tomer Hemed. Goście odpowiedzieli tylko w 77. minucie bramką Szkota Jamesa Morrisona.

>>>Manchester City - Liverpool 5:0. Zobacz gole

Arsenal Londyn dzięki m.in. dwóm trafieniom Danny'ego Welbecka pokonał u siebie AFC Bournemouth 3:0 (Artur Boruc był rezerwowym w ekipie gości). Southampton FC, bez Jana Bednarka w kadrze, przegrał u siebie z Watfordem 0:2, a w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu Tottenham pokonał na wyjeździe Everton 3:0 (dwie bramki zdobył Harry Kane, a jedną Duńczyk Christian Eriksen).

W meczu dwóch ostatnich mistrzów Anglii - Leicester City z broniącą tytułu Chelsea - gospodarze ulegli londyńskiej drużynie 1:2.

Wydarzeniem dnia w Premier League było jednak zwycięstwo Manchesteru City nad Liverpoolem 5:0. Po dwie bramki zdobyli Brazylijczyk Gabriel Jesus i rezerwowy Niemiec Leroy Sane (zmienił właśnie Jesusa w 57. minucie), a jedną Argentyńczyk Sergio Aguero. Goście od 37. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Senegalczyka Sadio Mane.

Dzięki zwycięstwu Manchester City (10 pkt) awansował na pierwsze miejsce, ale dotychczasowy lider - mający na koncie trzy kolejne zwycięstwa Manchester United - zmierzy się wieczorem na wyjeździe ze Stoke City.

Swansea City Łukasza Fabiańskiego zagra w niedzielę u siebie z Newcastle United.