Tuż przed przerwą prowadzenie gospodarzom zapewnił pozyskany latem z Lille OSC portugalski pomocnik Rony Lopes, któremu asystował Radamel Falcao. Kolumbijski snajper w drugiej połowie wystąpił w roli egzekutora i w 51. oraz 67. minucie gry powiększył swój dorobek bramkowy w tym sezonie do dziewięciu.

>>>AS Monaco - Racing Strasburg 3:0. Zobacz gole

Według francuskich statystyków, dziewięć trafień po sześciu kolejkach to najlepszy dorobek od 40 lat.

"Monaco znów się uśmiecha" - napisał sportowy dziennik "L'Equipe", nawiązując do ostatnich niepowodzeń tej drużyny - ubiegłotygodniowej porażki w Ligue 1 z Nice 0:4 oraz remisu z RB Lipsk w Champions League.

Za plecami duetu ze stolicy i Księstwa Monaco z 12 pkt plasuje się Girondins Bordeaux. Zespół Igora Lewczuka, który w piątek był rezerwowym, pokonał tego dnia na wyjeździe ekipę Toulouse 1:0. Gola w 69. minucie uzyskał Brazylijczyk Malcom.